ÚRADNÁ SPRÁVA ObFZ DUNAJSKÁ STREDA č. 4/2009-10:
I. ŠPORTOVOTECHNICKÁ KOMISIA (z 20. augusta 2009):
1) berie na vedomie oznámenie TJ Kútniky o odhlásení družstva mladších žiakov z I. triedy skupina „D“. Skupina „D“ bude trojčlenná, družstvá Družstevník Kráľovičove Kračany, Družstevník Lúč n/O a Družstevník Vrakúň v jesennej časti budú hrať na troch turnajoch 22. augusta, 15. septembra a 3. októbra 2009 (hrací čas 2 x 15 minút);
2) na základe SP č.100/i kontumuje výsledok zápasu 1.kola II.dor ŠG 2007 „B“ – Rohovce, podľa čl. 106/1. SP priznáva 3 body a gólový pomer 3:0 v prospech ŠK Rohovce. Zároveň FK ŠG 2007 Dunajská Streda navrhuje pokutu 15,- € na základe čl. A/9/f/1/ RS, vedúceho mužstva Adorjána Nagya a trénera Juraja Lázára odstupuje na DK;
3) na základe čl. 58/3 SP nariaďuje zápas 4. kola II.dos Malé Dvorníky – Dolný Štál odohrať dňa 30. augusta 2009 (nedeľa) o 16.00 hod. na ihrisku v Malých Dvorníkoch;
4) na základe čl.100/e SP kontumuje zápas 2. kola II.dor Horná Potôň – Pataš, podľa čl. 106/1. SP priznáva 3 body a gólový pomer 3:0 v prospech Družstevník Horná Potôň. Zároveň navrhuje TJ Pataš pokutu 7,50 € na základe čl. A/9/c/2/ RS a nariaďuje uhradiť 17,50 € v prospech Družstevník Horná Potôň podľa čl. A/9/d/2/ RS;
5) upozorňuje FC Nový Život II.dos (ihrisko vo Vojtechovciach) a Družstevník Michal n/O II.dos na odstránenie prečnievajúcich konárov na hraciu plochu do 31. októbra 2009;
6) oznamuje účastníkom I. triedy mladších žiakov, že jesenné turnaje sa uskutočnia so začiatkom o 9.30 hod. v týchto termínoch: 22. augusta, 1. septembra, 15. septembra a 3. októbra 2009. 1. turnaje organizujú tieto kluby: skupina „A“ v Čenkovciach (Čenkovce, Štvrtok n/O, Veľká Paka, FK Zlaté Klasy), skupina „B“ v Hornej Potôni (Horná Potôň, Lehnice, Orechová Potôň, Potônské Lúky), skupina „C“ vo Vieske (Vieska, Holice n/O, Michal n/O, Blatná n/O), skupina „D“ v Kráľovičových Kračanoch (Kráľovičove Kračany, Lúč n/O, Vrakúň), skupina „E“ v Bake (Baka, Bodíky, Povoda, Trstená n/O), skupina „F“ v Baloni (Baloň, Gabčíkovo, Pataš, Vieska „B“), skupina „G“ v Jahodnej (Jahodná, Malé Dvorníky, Ohrady, Topoľníky), skupina „H“ v Dolnom Štáli (Dolný Štál, Okoč-Sokolec, Padáň, Veľký Meder).
II. DISCIPLINÁRNA KOMISIA (z 20. augusta 2009):
1) Nepodmienečne zastavená činnosť: U26 Pavel Polák (Blatná n/O I.dos) 4 MZ podľa 1/3.b/, U27 Tibor Bartal (Rohovce I.dos) 1 MZ podľa 1/4.a/, U28 Zoltán Rigó (Vydrany I.dor) 4 MZ podľa 1/3.b/, U29 Dávid Horváth (Pataš II.dor) 12 mesiacov podľa 1/6/1.b/ a 1/6/2.b/ všetci od 17. augusta 2009;
2) Podmienečne zastavená činnosť: U30 Juraj Kadlečík (Štvrtok n/O I.dos) 1 MZ podľa 1/5.a/, U31 Ladislav Farkas (Baloň I.dos) 1 MZ podľa 1/5.a/ obaja od 17. augusta 2009 do 30. novembra 2009;
3) Zmena trestu na podmienečný podľa čl. 31 DP: U32 Branislav Pittner (Hubice II.dos) 1 MZ od 20. augusta 2009 do 30. novembra 2009;
4) Tresty: U33 SC Čenkovce I.dos – rokovací poplatok 20,- €, DK udeľuje pokarhanie SC Čenkovce. DK rešpektuje návrh opatrení SC podľa 2/1.a/ DP; U34 TJ Lehnice I.dos – rokovací poplatok 20,- €, DK udeľuje pokarhanie TJ Lehnice, DK rešpektuje návrh opatrení TJ podľa 2/1.a/ DP; U35 Družstevník Padáň II.dos – rokovací poplatok 20,- €, pokuta 50,- € za HNS diváka počas zápasu 1. kola II.dos Padáň – Dolný Štál, nariaďuje zvýšiť US na 8 osôb do 30. júna 2009 podľa 2/1.a/ a 2/6 DP; U36 Družstevník Dolný Štál II.dos – rokovací poplatok 20,- €, pokuta 50,- € za HNS diváka počas zápasu 1. kola II.dos Padáň – Dolný Štál podľa 2/1.a/ a 2/6 DP; U37 Družstevník Horná Potôň II.dor – rokovací poplatok 20,- €, pokuta 100,- € za HNS divákov DM počas zápasu 2. kola II.dor Horná Potôň – Pataš, zvýšiť US na 6 osôb, uzavretie ihriska na 1 MZ podmienečne, úradný dohľad na 1 MZ do 30. júna 2009 podľa 2/1.b DP; U38 TJ Pataš II.dor – rokovací poplatok 20,- €, na návrh ŠTK pokuta 7,50 € podľa A/9/c/2/ RS, uhradiť náklady 17,50 € v prospech Družstevník Horná Potôň podľa A/9/d/2/ RS. DK odstupuje TJ na TMK; U39 FK ŠG 2007 Dunajská Streda II.dor – na návrh ŠTK pokuta 15,- € podľa A/9/f/1/ RS za neoprávnený štart hráča v zápase 1. kola II.dor FK ŠG 2007 „B“ – Rohovce. DK trestá vedúceho mužstva Adorjána Nagya zákazom výkonu funkcie VM na 4 MZ N od 20. augusta 2009, trénera Juraja Lázára zákazom výkonu funkcie trénera na 4 MZ N od 20. augusta 2009 obaja podľa 9/2.b/ DP.
III. KOMISIA ROZHODCOV (z 19. augusta 2009):
1) rozhodcovia sú povinní na MZ nosiť modré a žlté dresy, v odôvodnených prípadoch môžu používať aj dresy osobné. Asistenti musia obliecť dresy rovnakej farby;
2) vykonala zmeny v delegovaní rozhodcov z 3. kola a vydelegovala rozhodcov na 4. kolo;
3) zo zápasov 4. kola sa ospravedlnili rozhodcovia: sobota – Dávid Hepner, Attila Klempa, Gábor Kolečányi, Gábor Kozma, Jozef Matlák, Otto Szabó, Jozef Sládeček, nedeľa – Gábor Kolečányi, Pavol Miklós, Ján Stojka;
4) KR obdržala pochvalu od Palas Jahodná na rozhodcov Petra Szabóa, Jána Stojku, Marián Gaála za zápas 2. kola I.dos Jahodná – Čenkovce;
5) pozastavuje delegovanie rozhodcu Mariána Gaála na 3 týždne od 19. augusta 2009 podľa ods. 4.i./ PDR (Pozastavenie delegovania rozhodcov) za zápas 1. kola II.dos Padáň – Dolný Štál;
6) pozýva rozhodcov na povinné školenie, ktoré sa uskutoční dňa 11. septembra 2009 (piatok) vo Vieske (Športpresso). O 17.00 hod. prídu: Attila Ábrahám, Viktor Bajnóczy, Norbert Bors, Tibor Czucz, Tomáš Dohorák, Richard Földes, Marián Gaál, Dávid Hepner, Tomáš Husvéth, Gábor Kolečányi, Csaba Kosár, Róbert Kovács, Gábor Kozma, Miroslav Köver ml., Miroslav Lehoczky, Pavol Miklós, András Muzsay, Tomáš Reiter, Otto Szabó, Ján Stojka, Roman Šimon, Jozef Tóth, Aurél Vida. O 18.00 hod.: Vojtech Bíró, Ladislav Csölle, Leonard Flaska, Ödön Horváth, Tomáš Katona, Attila Klempa, František Lukács, Jozef Matlák, Ladislav Matus, Jozef Mészáros, František Miklós, Imrich Nagy, Tibor Petrovits, Michaela Pupáková, Jozef Sládeček, Peter Szabó, Tamás Szalánczi, Ladislav Szőke, Gabriel Világi. Rozhodcovia si majú priniesť písacie potreby, poznámkový zošit, Pravidlá futbalu a Rozpis súťaží. Účasť je bezpodmienečne nutná;
7) upozorňuje rozhodcov, aby prekontrolovali adresár a telefónne čísla v RS, v prípade nezrovnalosti adresy a telefónnych čísiel zmenu nahlásili na ObFZ;
8) oznamuje záujemcom o funkciu rozhodca, že sa môžu prihlásiť na sekretariáte ObFZ Dunajská Streda, Ádorská 37 v úradných hodinách alebo na telefónnych číslach 031/552-22-40 alebo 0908/724-694.
IV. OBSADENIE STRETNUTÍ ROZHODCAMI (28. augusta-2. septembra 2009):
I. trieda ženy – 2. kolo – 29.-30. augusta 2009:
Sobota 17.00: FK Zlaté Klasy – Tôň Šimon
Nedeľa 10.30: Malé Dvorníky – Rohovce Antal
I. trieda dospelí – 4. kolo – 29.-30. augusta 2009:
Sobota 17.00: Lehnice – Baka Szőke, Bors, F. Lukács
Baloň – Trnávka Világi, Csölle, Ö. Horváth
Nedeľa 17.00: Okoč-Sokolec – Štvrtok n/O Klempa, Dohorák, I. Nagy
Vydrany – Blatná n/O Matlák. F. Lukács, Molnár
Veľké Blahovo – Janíky Csölle, Katona, Szalánczi
Kostolné Kračany – Jahodná Ö. Horváth, R., R.
Kráľovičove Kračany – Čenkovce Bíró, Szőke, P. Szabó
Rohovce – Holice n/O Pupáková, T. Petrovits, Matus
I. trieda dorast – 4. kolo – 29.-30. augusta 2009:
Sobota 14.30: Vydrany – Dolný Štál Köver ml., Tóth
Lehnice – FK 2007 ŠG Dunajská Streda Bors, F. Lukács
Jahodná – FK Zlaté Klasy Czucz, Muzsay
Šamorín „B“ – Holice n/O (v Mliečne) Vida, Šimon
Nedeľa 10.30: Baka – Čilizská Radvaň Reiter, Muzsay
Nedeľa 14.30: Ohrady – Okoč-Sokolec Hepner, Vida
Trhová Hradská – Janíky Kosár, Földes
II. trieda dospelí – 4. kolo – 29. augusta-1. septembra 2009:
Sobota 17.00: Potônske Lúky – Horný Bar Katona, Bíró, A. Ábrahám
Horná Potôň – Čilizská Radvaň I. Nagy, Matus, P. Miklós
Nedeľa 10.30: Lúč n/O – Hubice P. Szabó, Baznóczy, Czucz
Veľké Dvorníky – Michal n/O T. Petrovits, Pupáková, Kosár
Nedeľa 16.00: Malé Dvorníky – Dolný Štál Világi, Köver ml., Czucz
Nedeľa 17.00: Ňárad – Ižop Kohút, Koczó, Bors
Povoda – Nový Život „B“ Lelkes, Tóth, Sládeček
Utorok 16.00: Veľká Paka – Padáň P. Szabó, Bíró, Szőke
II. trieda dorast – 4. kolo – 29.-30. augusta 2009:
Sobota 14.30: Kostolné Kračany „B“ – Rohovce (v Kráľ.Kračanoch) F. Miklós, T. Nagy
Horná Potôň – DAC 1904 Dun.Streda „C“ Matus, F. Miklós
Nedeľa 14.30: Ňárad – FK 2007 ŠG Dunajská Streda „B“ Koczó, Bors
Mad – Pataš Tóth, Antal
III. trieda dospelí – 4. kolo – 29.-30. augusta 2009:
Sobota 17.00: Trnávka „B“ – Čakany Flaska, Reiter, Stojka
Nedeľa 10.30: Šamorín „B“ – Trstená n/O (v Mliečne) Stojka, A. Ábrahám, Dohorák
Nedeľa 17.00: Blahová – Mierovo Flaska, O. Szabó, F. Miklós
Bodíky – Sap Mészáros, Kozma, Bajnóczy
III. trieda dospelí – dohrávka 3. kola – 2. septembra 2009:
Streda 17.00: Trstená n/O – Trnávka „B“ Stojka, Vida, Köver ml.
I. trieda starší žiaci skupina „A“ – 2. kolo – 28.-29. augusta 2009:
Piatok 17.00: Trnávka – Veľké Blahovo Muzsay
Lehnice – Veľká Paka Hepner
Horný Bar – Horná Potôň A. Ábrahám
Čenkovce – Roma Zlaté Klasy O. Szabó
Rohovce – Orechová Potôň P. Miklós
FK Zlaté Klasy – Šamorín „B“ Kozma
Nový Život – Holice n/O Šimon
I. trieda starší žiaci skupina „B“ – 2. kolo – 28.-29. augusta 2009:
Piatok 17.00: Topoľníky – Medveďov Dohorák
Malé Dvorníky – Kostolné Kračany Szalánczi
Baka – Veľké Dvorníky Köver ml.
Sobota 10.00: Vrakúň – Okoč-Sokolec A. Ábrahám
Gabčíkovo – Veľký Meder Bajnóczy
Baloň – Ižop Köver ml.
I. trieda mladší žiaci – 2. turnaj – 1. septembra 2009 – utorok 9.30-13.10 (2 x 12 minút):
Skupina „A“ vo Štvrtku n/O (Čenkovce, Štvrtok nO, Veľká Paka, FK Zlaté Klasy) Šimon
Skupina „B“ v Lehniciach (Horná Potôň, Lehnice, Orechová Potôň, Potônske Lúky) Vida
Skupina „C“ v Holiciach n/O (Vieska, Holice n/O, Michal n/O, Blatná n/O) Tóth
Skupina „E“ v Bodíkoch (Baka, Bodíky, Povoda, Trstená n/O) Köver ml.
Skupina „F“ v Gabčíkove (Baloň, Gabčíkovo, Pastaš, Vieska „B“) Földes
Skupina „G“ v Malých Dvorníkoch (Jahodná, Malé Dvorníky, Ohrady, Topoľníky) Szalánczi
Skupina „H“ v Okoč-Sokolci (Dolný Štál, Okoč-Sokolec, Padáň, Veľký Meder) Muzsay
I. trieda prípravky – 1. turnaj – 29. augusta 2009 – sobota 10.00-12.45 (2 x 15 minút):
Skupina „A“ v Rohovciach (Rohovce, ŠTK 1914 Šamorín, Roma Zlaté Klasy) Földes
Skupina „B“ v Hornej Potôni (Horná Potôň, FK Šamorín, Štvrtok n/O) Muzsay
Skupina „C“ v Okoč-Sokolci (Okoč-Sokolec, Orechová Potôň, Veľký Meder) Szalánczi
V. ZMENY V DELEGOVANÍ ROZHODCOV (22.-26. augusta 2009):
IV. liga dorast skupina juhovýchod – 4. kolo – 22.-23. augusta 2009:
Sobota 17.00: Gabčíkovo – Vrakúň (P. Szabó AR za ObFZ)
Nedeľa 14.30: Topoľníky – DAC 1904 „B“ (F. Lukács AR za ObFZ)
I. trieda dospelí – 3. kolo – 23. augusta 2009:
Nedeľa 17.00: Štvrtok n/O – Blatná n/O (Bajnóczy AR1 za Gaála)
II. trieda dospelí – 3. kolo – 22.-23. augusta 2009:
Sobota 17.00: Nový Život „B“ – Horná Potôň (vo Vojtechovciach) (Bajnóczy AR2 za Hepnera)
Nedeľa 10.30: Veľké Dvorníky – Lúč n/O (Sládeček HR za Gaála, Szalánczi AR2 za Sládečka)
II. trieda dorast – 3. kolo – 26. augusta 2009:
Streda 17.00: Mad – Rohovce (O. Szabó HR za Vidu, Antal AR za O. Szabóa)
I. trieda starší žiaci skupina „B“ – 1. kolo – 26. augusta 2009:
Streda 17.00: Ižop – Gabčíkovo (Kolečányi HR za Gaála)
I. trieda mladší žiaci – 1. turnaj – 22. augusta 2009 – sobota 9.30-13.10 (2 x 12 minút):
Skupina „A“ v Čenkoviach (Čenkovce, Štvrtok nO, Veľká Paka, FK Zlaté Klasy) (Šimon)
Skupina „B“ v Hornej Potôni (Hor.Potôň, Lehnice, Orech.Potôň, Potônske Lúky) (Szalánczi)
Skupina „C“ vo Vieske (Vieska, Holice n/O, Michal n/O, Blatná n/O) (Hepner)
Skupina „E“ v Bake (Baka, Bodíky, Povoda, Trstená n/O) (Köver ml.)
Skupina „F“ v Baloni (Baloň, Gabčíkovo, Pataš, Vieska „B“) (Kosár)
Skupina „G“ v Jahodnej (Jahodná, Malé Dvorníky, Ohrady, Topoľníky) (Vida)
Skupina „H“ v Dolnom Štáli (Dolný Štál, Okoč-Sokolec, Padáň, Veľký Meder) (O. Szabó)
I. trieda mladší žiaci – 1. turnaj – 22. augusta 2009 – sobota 9.30-12.15 (2 x 15 minút):
Skupina „D“ v Kráľovičových Kračanoch (Kráľovičove Kračany, Lúč n/O, Vrakúň) (Reiter)
VI. OBSADENIE STRETNUTÍ DELEGÁTMI (22.-23. augusta 2009):
I. trieda dospelí – 3. kolo – 22.-23. augusta 2009:
Sobota 17.00: Baka – Veľké Blahovo Benovič
Nedeľa 10.30: Holice n/O – Kráľovičove Kračany Bott
Nedeľa 17.00: Rohovce – Okoč-Sokolec T. Takács
Čenkovce – Trnávka Fekete
Baloň – Jahodná I. Lukács
Kostolné Kračany – Lehnice Benovič
Janíky – Vydrany Kása
Štvrtok n/O – Blatná n/O Bott
II. trieda dospelí – 3. kolo – 22.-23. augusta 2009:
Sobota 17.00: Michal n/O – Povoda Kása
Nový Život „B“ – Horná Potôň (vo Vojtechovciach) P. Ábrahám
Čilizská Radvaň – Ňárad Š. Šipoš
Ižop – Potônske Lúky Sztranyovszky
Padáň – Malé Dvorníky Fekete
Nedeľa 10.30: Veľké Dvorníky – Lúč n/O Gyurkovics
Nedeľa 17.00: Horný Bar – Veľká Paka Borbély
Dolný Štál – Hubice Puha
III. trieda dospelí – 3. kolo – 23. augusta 2009:
Nedeľa 17.00: Bodíky – Blahová Füle
Sap – Šamorín „B“ Baán
Čakany – Mierovo Z. Petrovits
Za obsahovú časť tejto správy zodpovedajú orgány a komisie ObFZ. Voči rozhodnutiam uverejneným v tejto úradnej správe sa možno odvolať na VV ObFZ do 15 dní odo dňa uverejnenia.