Choď na obsah Choď na menu
article preview

Paris Saint-Germain vyhrává 2-1 v Nice a pečeťuje cestu k rekordu

I bez zraněného Kyliana Mbappého se Paris Saint-Germain (PSG) podařilo zvítězit 2-1 nad desetičlenným týmem Nice díky gólům Bradleyho Barcoly a Yorama Zagua v prvním poločase. Pokračují tak v honbě za rekordem Ligue 1.

Již ve 5. minutě utkání Khephren Thuram promarnil skvělou šanci otevřít skóre pro Nice, když jeho střela zblízka trefila tyč. V 18. minutě Barcola využil chyby Jordana Lotomby a po skvělé výměně přihrávek s Fabianem Ruizem prudce vystřelil a otevřel skóre pro PSG dres.

O 5 minut později Barcola opět předvedl své průbojné schopnosti, když snadno obešel Lotombu a přesně přihrál před branku, kde čekal Zague, který snadno skóroval a oslavil své 18. narozeniny dokonalým způsobem. Nice však nezůstalo pozadu a v 32. minutě Jeremie Boga asistoval Mohamedu-Alimu Choovi, který vyrovnal skóre.

Před koncem prvního poločasu Arnau Tenas několikrát skvěle zasáhl a udržel vedení PSG. Po změně stran Gaetan Laborde nevyužil šanci vyrovnat skóre.

V 75. minutě byl Barcola hrubě faulován Melvinem Bardem, který byl následně vyloučen, což ještě více ztížilo situaci pro Nice hrající o deseti Dětský Fotbalový Dres Komplet. Barcola pak trefil tyč a přišel o možnost zvýšit náskok.

Nakonec PSG díky skvělému výkonu v prvním poločase vybojoval těsné vítězství. Nyní jsou jen krůček od vytvoření rekordu Ligue 1 v neporazitelnosti na venkovních hřištích. Pokud v neděli neprohrají s Metz, zapíší se do historie. Nice však promarnilo příležitost zajistit si místo v příští sezóně Ligy mistrů.