Choď na obsah Choď na menu

Dwa razy prowadzić, dwa razy remisować, Manchester United 2:2 Tottenham

16. 1. 2024

W weekend w Premier League Tottenham i Manchester United rozpoczęły zacięte starcie na Old Trafford. Manchester United, grając u siebie, dwukrotnie zremisował, po tym jak dwukrotnie objął prowadzenie. Ostatecznie Manchester United zremisował 2:2 z Tottenhamem.
W tym meczu grający u siebie Manchester United już na początku meczu rozpoczął ofensywę. W 3. minucie meczu Hoyron, ubrany w Koszulka piłkarska Manchester United z numerem 11, dał drużynie prowadzenie. Niestety, w 19. minucie Polo asystował przy rzucie rożnym, a Rissarisson strzelił gola głową i wyrównał wynik 1-1. W 40. minucie Hoy pomógł Rashfordowi w zdobyciu gola, a Manchester United ponownie objął prowadzenie. Gracze ubrani w Koszulka Tottenham Hotspur ponownie wyrównali wynik, skutecznie demonstrując silną zdolność Tottenhamu do kontrataku. Jeśli obrona Manchesteru United będzie stabilniejsza, wierzę, że ten mecz nie przyniesie kibicom żalu.
Dla Manchesteru United wynik ten oczywiście nie jest taki, jakiego oczekiwali. Manchester United stracił w tym sezonie zbyt wiele szans na zwycięstwo z powodu problemów z obroną. Po tym meczu Manchester United chwilowo zajmował 7. miejsce w tabeli Premier League. Ich występ rozczarował fanów. Wręcz przeciwnie, to Tottenham pozwolił wszystkim fanom zobaczyć ich wytrwałość i potencjał. Ich znakomity występ niewątpliwie wywarł dużą presję na Villę, która zajmuje trzecie miejsce w tabeli, i Arsenal, który jest czwarty w tabeli. Tottenham, który traci do nich zaledwie 3 punkty, najprawdopodobniej ich zastąpi!