Choď na obsah Choď na menu

AC Milan 3-1 Genoa: Rafael Leao priznaje da je pogrešno ubacio loptu

Milanu je trebao udarac glavom Oliviera Girouda kako bi iznudio produžetke, na kraju je pobijedio Genou pogrešno postavljenim ubačajem Rafaela Leaa i Alexisa Saelemaekersa kako bi izborio četvrtfinale Coppa Italia. Kakva divna noć za ljude u AC Milan dres. Genoa, koja zauzima 19. mjesto u Serie A, u 17. minuti je došla do šokantnog vodstva preko Lea Ostigarda i donijela Ševčenkovu ranu prednost u izjednačenju udarcem glavom iz kornera. Neriješeno je otišlo u produžetke kada je Giroudov udarac glavom poništio otvaranje Ostigarda na San Siru.

Milan je uživao u lavovskom posjedu i stvorio više šansi, ali je morao čekati do 74. minute kako bi izjednačio rezultat zahvaljujući Giroudu. Nedugo kasnije postalo je 3-1 jer je nalet Thea Hernandeza stvorio preopterećenje na lijevoj strani Genoe, a Francuz je vratio loptu i zamijenio Saelemaekersa. Gomila u nogometni dresovi nije mogla pomoći da se razveseli. Leao je razgovarao sa SportMediasetom nakon pobjede protiv Genoe na San Siru, govoreći prije svega o svom golu koji je bio podijeljen u mišljenju o tome hoće li ga ubaciti na daljnu stativu ili ne.

Leao je jasno namjeravao ubaciti s lijeve strane, ali je promašio i lopta je doletjela preko Semprea u dalji gornji kut. Bio je to radostan trenutak za navijače u AC Milan dres kada je mladi napadač slegnuo ramenima i posramljeno se nacerio. Redatelj Paolo Maldini rekao je da započinju pregovore o produženju Leaova ugovora i da će njegovi posljednji nastupi zasigurno biti ohrabrujući za navijače u nogometni dresovi.