• čakacia doba na mužstvo 10 minút (ak sa mužstvo nedostaví -  kontumácia 5:0)

2, Hracia plocha

• rozmery ihriska sú 33m x 18m
  • lopta – veľkosť  5

3, Počet hráčov v poli / na striedanie

• hrá sa systémom 4 + 1, ak počet hráčov na ihrisku  (v jednom mužstve) klesne pod 3, zápas musí byť ukončený (kontumácia 5:0)
  • náhradníci – neobmedzený počet
  • strieda sa voľným štýlom na mieste určenom na striedanie, za bránkovou čiarou (hráč najprv opustí plochu a až potom nastupuje striedajúci hráč)
  • priestor na striedačke je určený pre hráčov a vedúceho mužstva

4, Lopta mimo hry

• out (postranná čiara) hádže sa, z hodu sa nedá dosiahnuť gól pokiaľ sa lopty už nikto iný okrem hádzajúceho nedotkne
  • out (rohový kop) zahráva sa nohou pričom protihráč musí byť vzdialený 2m. Priamo z rohu gól platí.
  • peťka – kope sa z bránkového územia

5, Dosiahnutie gólu

• gól platí, ak lopta celým objemom prejde bránkovú čiaru

6, Priestupky za ktoré hráč alebo člen mužstva dostáva žltú kartu !!!!!

Hráč alebo náhradník obdrží žltú kartu, ak sa správa:

• nešportovo
  • uráža rozhodcu
  • porušuje pravidlá futbalu
  • za sklz (šmýkačka)
  • nerešpektuje určenú vzdialenosť pri rohu (2m), priamy/nepriamy kop (3m)
  • úmyselne zdržuje hru 5 sekúnd
  • vulgárne uráža protihráčov alebo divákov
  • vstupuje na hraciu plochu bez povolenia rozhodcu alebo ak porušil pravidlo o striedaní
  • ak sa na striedačke nachádza niekto iný okrem hráčov a uráža rozhodcu alebo inak porušuje pravidlá hry, mužstvo dostáva žltú kartu a následne hrajú v oslabení 2 minúty
  • ak brankár dostane žltú, napr. za to, že chytí loptu mimo bránkového územia, môže dohrať, ale ihrisko opustí spoluhráč
  • tzv. malá domov brankárovi – brankár nesmie chytiť loptu do ruky po prihrávke od vlastného spoluhráča, ak sa tak stane, je nariadený pokutový kop (6m)
  • za žltú sa udeľuje trest 2 minúty v oslabení (pokiaľ nedostanú gól)
  • ak hráč v jednom zápase obdrží 2 žlté je vylúčený a nesmie zasiahnuť do zápasu, následne mužstvo hrá 2 minúty v oslabení

7, Priestupky, za ktoré je udelená červená karta!!!!

• hrá mimoriadne nebezpečne
  • opľuje súpera/ rozhodcu/ diváka, atď.
  • úmyselne zabráni gólu rukou alebo zahrá rukou
  • správa sa násilne
  • dostane druhú žltú kartu
  • používa urážlivé slová/ gestá

V prípade, ak nejaký hráč dostane červenú kartu, oslabí mužstvo na 2 minúty a nenastúpi do konca zápasu. Ak je hráčovi udelená červená karta po ukončení zápasu, nemôže nastúpiť v ďalšom zápase.