ÚRADNÁ SPRÁVA ObFZ DUNAJSKÁ STREDA č. 2/2009-10:
I. RADA (3. júla 2009):
zobrala na vedomie:
1) informáciu o plnení uznesení Rady z predchádzajúceho zasadnutia,
2) správu predsedu ObFZ a informácie o aktuálnych otázok a diania vo futbalovom hnutí,
3) správy predsedov odborných komisií;
schválila:
1) správu o hospodárení ObFZ Dunajská Streda za obdobie január – máj 2009,
2) vyhodnotenie jarnej časti súťažného ročníka 2008/2009,
3) výsledky a konečné tabuľky súťažného ročníka 2008/2009,
4) zaradenie družstiev do jednotlivých súťažných tried pre súťažný ročník 2009/2010,
5) termínovú listinu súťažného ročníka 2009/2010,
6) rozpis súťaží riadených ObFZ pre súťažný ročník 2009/2010;
neschválila:
1) nové Stanovy ObFZ;
uložila:
1) ŠTK pripraviť žrebovanie súťaží a presný harmonogram zápasov vo všetkých vekových kategóriach,
2) sekretárovi a predsedovi ŠTK spracovať Rozpis súťaží pre 2009/2010 a distribuovať na kluby,
3) KR získať nových uchádzačov o funkciu rozhodcu.
II. VÝKONNÝ VÝBOR (13. júla 2009):
1) vyslovuje poďakovanie FK Zlaté Klasy za vzorné organizovanie zápasu výberu ObFZ a majstrom okresu Dunajsaká Streda dňa 27. júna 2009;
2) nariaďuje ŠTK rozpísať zápasy dospelých nariadených odohrať mimo ÚHČ rovnomerne podľa súťažných tried;
3) uložil ŠTK a KM rozpracovať koncepciu mládežníckeho futbalu na Slovensku na podmienky ObFZ;
4) vyhodnotil priebehu zasadnutia Rady ObFZ dňa 3. júla 2009 a Aktívu ŠTK ObFZ dňa 10. júla 2009;
5) schvaľuje príspevok na Medzinárodný futbalový turnaj v Kaposvári a Nominačnú listinu výberu ObFZ ´96, ktorý sa zúčastní na turnaji;
6) schvaľuje Nominačnú listinu rozhodcov súťaži riadených ObFZ pre súťažný ročník 2009/2010: skupina „A“ (12): Vojtech Bíró, Ladislav Csölle, Ödön Horváth, Tomáš Katona, Attila Klempa, František Lukács, Jozef Matlák, Tibor Petrovits, Michaela Pupáková, Peter Szabó, Ladislav Szőke, Gabriel Világi; skupina „B“ (23): Attila Ábrahám, Viktor Bajnóczy, Norbert Bors, Tibor, Czucz, Tomáš Dohorák, Richard Földes, Marián Gaál, Dávid Hepner, Tomáš Husvéth, Gábor Kolečányi, Csaba Kosár, Gábor Kozma, Miroslav Köver ml., Miroslav Lehoczky, Ladislav Matus, Pavol Miklós, András Muzsay, Imrich Nagy, Tomáš Reiter, Otto Szabó, Ján Stojka, Jozef Tóth, Aurél Vida, skupina „C“ (2): Jozef Koczó, Jozef Sládeček, skupina „D“ (3): Ladislav Molnár, František Miklós, Tamás Szalánczi; skupina „E“ (2): Leonard Flaska, Jozef Mészáros, skupina „F“ (2): Štefan Kohút, Arpád Lelkes, skupina „G“ (2): Imrich Antal, Tibor Nagy;
7) schvaľuje nominačnú listinu delegátov súťaži riadených ObFZ pre súťažný ročník 2009/2010(18): Pavol Ábrahám, Ladislav Baán, Arpád Benovič, Eugen Borbély, Ján Bott, Vojtech Fekete, Ľudovít Füle, Arnold Gyurkovics, Pavel Horváth, Karol Kása, Imrich Lukács, Juraj Nagyvendégi, Andrej Németh, Zoltán Petrovits, Štefan Puha, Alexander Sztranyovszky, Štefan Šipoš, Tibor Takács.
III. SEKRETARIÁT:
1) oznamuje funkcionárom futbalových klubov, rozhodcom a delegátom, že Rozpis majstrovských futbalových súťaží pre súťažný ročník 2009/2010 si môžu od 31. júla 2009 zakúpiť na sekretariáte ObFZ v úradných hodinách (cena: 3,50 €/ks).
2) oznamuje futbalovej verejnosti, že stránkové dni a úradné hodiny sekretariátu od 9. marca 2009 sú: pondelok – nestránkový deň, utorok 8.00-12.00, streda 13.00-18.00, štvrtok 8.00-12.00, 13.00-18.00, piatok 8.00-10.00.
IV. DISCIPLINÁRNA KOMISIA:
1) Zastavená činnosť na 1 MZ N po 4. ŽK podľa Prílohy 1 bod 13.5.a/ DP (v zmysle čl. B/1/d/ RS, čl. 30 DP a Prílohy 1 bod 13.7. DP za evidenciu ŽK zodpovedá klub!): U1 František Puha (Michal n/O II.dos), U2 Tamás Vendégh (Vieska I.dor), U3 Peter Mészáros (Šamorín I.dor) všetci od 22. júna 2009;
2) Zastavená činnosť na 2 MZ N po 8. ŽK podľa Prílohy 1 bod 13.5.b/ DP: U4 KrisztiánNagy (Lehnice I.dos), U5 Gabriel Szakál (Ňárad II.dos) obaja od 22. júna 2009;
3) Zastavenie činnosti na 3 MZ N po 12. ŽK podľa Prílohy 1 bod 13.5.c/ DP: U6 Imrich Laboda (Jahodná I.dos), U7 Zoltán Vörös (Baloň I.dos – trest zo ZsFZ) obaja od 15. júna 2009;
4) Zmena trestu na podmienečný podľa čl. 31 DP: U8 Tibor Halász (Horný Bar II.dos) 2 MZ, U9 Tomáš Rehák (Padáň II.dos) 1 MZ, U10 Miroslav Kraľovanský (Hubice II.dos) 1 MZ všetci od 6. augusta 2009 do 30. novembra 2009;
5) Zmena trestu – zamietnuté: U10 Kristián Juhos (Horné Mýto III.dos).
6) upozorňuje funkcionárov, trénerov a potrestaných hráčov v minulom súťažnom ročníku, že tresty uložené nepodmienečne doposiaľ nevykonané sa prenášajú do nového súťažného ročníka.
V. MATRIČNÁ KOMISIA:
1) dôrazne upozorňuje funkcionárov FK na dôsledné vypisovanie prestupových lístkov podľa PP, Druhá hlava – ohlasovanie prestupu, hosťovania, zrušenia hosťovania čl. 4 a čl. 5. V prípade, že na tlačive prestupového lístku nebudú dodržané uvedené zásady, bude mať za následok jeho neprerokovanie (dva vlastnoručné podpisy štatutárnych zástupcov FK, s čitateľne uvedenými menami, priezviskami a funkciami podpisujúcich, opravy na PL, neúplne vyplnené PL a pod.). Prestupový poriadok pre neprofesionálnych futbalistov je zverejnený na internetovej stránke zväzu (http://www.obfzds.sk).
VI. KOMISIA ROZHODCOV (z 5. augusta 2009):
1) rozhodcovia sú povinní zaslať sms správu o výsledku zápasov, ktoré riadili ako HR (v tvare súťaž, zápas, konečný výsledok, polčasový výsledok) do dvoch hodín po ukončení stretnutia (mobil: 0908/724-694);
2) rozhodcovia sú povinní na majstrovské zápasy nosiť modré a žlté dresy, v odôvodnených prípadoch môžu používať aj dresy osobné;
3) vykonala zmeny v delegovaní rozhodcov na zápasy z 1. kola a vydelegovala rozhodcov na zápasy 2. kola;
4) zo zápasov 1. kola sa neskoro ospravedlnil rozhodca Tibor Czucz;
5) zo zápasov 2. kola sa ospravedlnili rozhodcovia: sobota – Tomáš Dohorák, Dávid Hepner, Gábor Kozma, Pavol Miklós, Tibor Petrovits, Jozef Sládeček, Peter Szabó, nedeľa – Ján Stojka;
6) upozorňuje rozhodcov, aby pozorne preštudovali a dodržovali Štatút rozhodcov, taktiež Rozpis majstrovských futbalových súťaží ObFZ Dun.Streda na súťažný ročník 2009/2010;
7) žiada rozhodcov, aby skontrolovali adresár a telefónne čísla v RS, v prípade nezrovnalostí adresy a telefónnych čísiel nahlásili novú adresu a telefónne číslo na ObFZ;
8) pozýva na svoje zasadnutie na deň 12. augusta 2009 (streda) na 16.30 hod. rozhodcov Attilu Ábraháma a Norberta Borsa, z dôvodu povinného preškolenia rozhodcov. Pozvaní rozhodcovia donesú so sebou písacie potreby a Pravidlá futbalu;
9) oznamuje záujemcom o funkciu rozhodca, že sa môžu prihlásiť na sekretariáte ObFZ Dunajská Streda, Ádorská 37 v úradných hodinách alebo na telefónnych číslach 031/552-22-40 alebo 0908/724-694.
VII. OBSADENIE STRETNUTÍ ROZHODCAMI (13.-16. augusta 2009):
I. trieda dospelí – 2. kolo – 15.-16. augusta 2009:
Sobota 17.30: Veľké Blahovo – Kostolné Kračany F. Lukács, Klempa, Pupáková
Kráľovičove Kračany – Rohovce Ö. Horváth, Világi, Matlák
Nedeľa 17.00: Okoč-Sokolec – Blatná n/O Ö. Horváth, Bors, Tóth
Štvrtok n/O – Janíky Pupáková, Szőke, Molnár
Vydrany – Baka Csölle, A. Ábrahám, Katona
Lehnice – Baloň Bíró, Kosár, Matus
Jahodná – Čenkovce P. Szabó, F. Lukács, Gaál
Trnávka – Holice n/O Klempa, Dohorák, Czucz
I. trieda dorast – 2. kolo – 15.-16. augusta 2009:
Sobota 15.00: Vydrany – FK ŠG 2007 Dunajská Streda A. Ábrahám, Muzsay
Jahodná – Čenkovce Tóth, T. Nagy
Sobota 17.30: Baka – Holice n/O Czucz, Husvéth
Nedeľa 14.30: Okoč-Sokolec – Dolný Štál Bors, Tóth
Ohrady – Janíky Vida, Antal
Trhová Hradská – FK Zlaté Klasy Köver ml., Kolečányi
Lehnice – Čilizská Radvaň Kosár, Matus
II. trieda dospelí – 2. kolo – 15.-16. augusta 2009:
Sobota 17.30: Hubice – Padáň Katona, Csölle, Kolečányi
Povoda – Veľké Dvorníky Bíró, Köver ml., Stojka
Nedeľa 10.30: Ňárad – Nový Život „B“ Gaál, P. Szabó, P. Miklós
Horná Potôň – Michal n/O Szőke, Szalánczi, T. Petrovits
Nedeľa 17.00: Lúč n/O – Dolný Štál Világi, Kohút, P. Miklós
Malé Dvorníky – Horný Bar I. Nagy, Lelkes, O. Szabó
Veľká Paka – Ižop Matlák, Sládeček, Hepner
Potônske Lúky – Čilizská Radvaň T. Petrovits, Szalánczi, Koczó
II. trieda dorast – 2. kolo – 13.-16. augusta 2009:
Štvrtok 17.30: FK ŠG 2007 Dunajská Streda „B“ – Mad (vo Vieske) Bors, Földes
Nedeľa 10.30: Kostolné Kračany „B“ – Ňárad (v Kráľovičových Kračanoch) Hepner, Földes
Nedeľa 13.15: Horná Potôň – Pataš Szalánczi, T. Petrovits
Nedeľa 14.30: Rohovce – DAC 1904 Dunajská Streda „C“ (v Trnávke) Dohorák, Czucz
III. trieda dospelí – 2. kolo – 15.-16. augusta 2009:
Sobota 17.30: Trnávka „B“ – Sap Flaska, Koczó, Molnár
Nedeľa 10.30: Mierovo – Trstená n/O Mészáros, F. Miklós, Vida
Nedeľa 17.00: Blahová – Čakany Flaska, Husvéth, Kozma
Šamorín „B“ – Bodíky (v Mliečne) Mészáros, Muzsay, F. Miklós
VIII. ZMENY V DELEGOVANÍ ROZHODCOV (8. augusta 2009):
I. trieda dospelí – 1. kolo – 8. augusta 2009:
Sobota 17.30: Kráľovičove Kračany – Okoč-Sokolec (Szőke AR2 za Szaláncziho)
II. trieda dospelí – 1. kolo – 8. augusta 2009:
Sobota 17.30: Veľké Dvorníky – Horná Potôň (Szalánczi AR1 za Szőkeho), Nový Život „B“ – Potônske Lúky (vo Vojtechovciach) (Bors AR2 za Czucza)
IX. OBSADENIE STRETNUTÍ DELEGÁTMI (8.-9. augusta 2009):
I. trieda dospelí – 1. kolo – 8.-9. augusta 2009:
Sobota 16.00: Holice n/O – Jahodná P. Horváth
Sobota 17.30: Kráľovičove Kračany – Okoč-Sokolec I. Lukács
Baka – Štvrtok n/O Bott
Nedeľa 17.30: Rohovce – Trnávka Nagyvendégi
Čenkovce – Lehnice P. Ábrahám
Baloň – Veľké Blahovo Borbély
Kostolné Kračany – Vydrany Fekete
Janíky – Blatná n/O Puha
II. trieda dospelí – 1. kolo – 8.-9. augusta 2009:
Sobota 17.30: Veľké Dvorníky – Horná Potôň Puha
Nový Život „B“ – Potônske Lúky (vo Vojtechovciach) Benovič
Čilizská Radvaň – Veľká Paka Sztranyovszky
Ižop – Malé Dvorníky Š. Šipoš
Horný Bar – Hubice Gyurkovics
Sobota 18.00: Povoda – Lúč n/O Kása
Nedeľa 10.30: Michal n/O – Ňárad Benovič
Nedeľa 17.30: Padáň – Dolný Štál Kása
III. trieda dospelí – 1. kolo – 8.-9. augusta 2009:
Sobota 17.00: Bodíky – Trnávka „B“(FC Friends) Baán
Nedeľa 17.30: Šamorín „B“ – Blahová (v Mliečne) Füle
Sap – Mierovo Németh
Trstená n/O – Čakany Petrovits
Za obsahovú časť tejto správy zodpovedajú orgány a komisie ObFZ. Voči rozhodnutiam uverejneným v tejto úradnej správe sa možno odvolať na VV ObFZ do 15 dní odo dňa uverejnenia.