Choď na obsah Choď na menu
article preview

Leverkusen: Stanisic se usadí a vezme je do finále Evropské ligy!

Lídr Bundesligy Leverkusen opět působivě otočil! Ve druhém zápase semifinále Evropské ligy remizovali doma s Římem 2:2 a postoupili celkem 4:2, čímž prodloužili svou neporazitelnost na 49 zápasů!

Po prodělaném 0:2 v prvním zápase venku byl Bayer 04 Leverkusen Dres pod velkým tlakem a k postupu potřeboval doma vyhrát alespoň o dva góly. Utkání začalo útokem i obranou a brankář Hradecký předvedl několik skvělých zákroků a udržel skóre. Vše se ale na hřišti změnilo ve 42. minutě, když Tah v pokutovém území srazil Azmouna a dostal penaltu. Peredes vstřelil penaltu a dostal Roma do vedení před poločasem.

Ve druhém poločase byla situace čím dál zoufalejší. V 64. minutě se Hradecký prosadil v pokutovém území rukou a Roma se dostal do další penaltové šance. Peredes znovu skóroval, aby celkově vyrovnal, a neporazitelnost Leverkusenu byla v ohrožení.

Leverkusen se ale doma nevzdal. V 83. minutě při rohovém útoku brankář Hradecký uvolnil míč a ten se odrazil od Manciniho do vlastní branky a Leverkusen dostal znovu do vedení. V závěrečných okamžicích zápasu se hrdinou stal náhradník Stanišić, když v klidu vrazil míč do branky Roma Levné Fotbalové Dresy, aby vyrovnal na 2:2 a celkově 4:2!

Leverkusenu se díky rozhodujícímu gólu Stanišiče podařilo postoupit do finále Evropské ligy a zároveň prodloužit sérii bez porážky na 49 zápasů, což je nejdelší rekord bez porážky od restrukturalizace evropských soutěží! Tým Harveyho Alonsa se ve finále v Dublinu utká s dalším týmem Serie A, Atalantou. Mohou pokračovat ve své sáze bez porážky a zvednout trofej Evropské ligy? To se ještě uvidí!