GALIA - PIRÁTI        10:4 (1:1, 4:1, 5:2)

1 Koťka (g), 92 Baráni (4+1)*, 98 Baranyai (1+2), 84 Bartík, 40 Chochula (0+2), 10 Kán (c) (2+1), 17 Kučák (3+0), 88 Tomica (0+2)
24 Heinerich (g), 12 Belička (0+1), 81 Ferenčík, 38 Marek Hric, 19 Mário Hric (c) (0+1), 77 Miroslav Hric, 97 Mlynárik, 91 Pukač, 42 D. Sabó (2+1)*, 21 P. Sabó (1+1), 9 Sekereš, 16 Schmidt, 10 Šopoň (1+0)
priebeh
1:0 (6:39) Baráni (Kán) - 1:1 (9:27) D. Sabó (Belička)
2:1 (15:58) Baranyai - 3:1 (17:56) Kučák (Chochula) - 4:1 (21:11) Baráni (Baranyai) - 5:1 (22:17) Baráni (Tomica) - 5:2 (22:55) P. Sabó (D. Sabó)
5:3 (25:44) D. Sabó (P. Sabó) - 6:3 (29:44) Kán (Chochula) - 7:3 (31:20) Kučák (Tomica) - 8:3 (32:53) Kán - 9:3 (33:51) Kučák (Baráni) - 9:4 (33:58) Šopoň (Mário Hric) - 10:4 (35:26) Baráni (Baranyai)
článok
Sedemnásta sezóna FHL je minulosť. Favorizovaná IBK Galia nezaváhala a po druhýkrát v rade vezie trofej na Turiec resp. do okolia Žiliny. Tento úspech navyše korunovali tým, že neprehrali ani jedno stretnutie!
Pred najvyššou diváckou návštevou ročníka v prvej tretine predviedli oba tímy dynamický florbal. Skoré v siedmej minúte otvárali hráči IBK (Baráni), ešte predtým vsietili gól Piráti (Sekereš), lenže nebol uznaný pre vysokú hokejku. Niečo viac ako dve minúty pred koncom úvodnej časti vyrovnával D. Sabó. Vzápätí poslal strelu na bránu Miro Hric, loptička skončila za chrbtom gólmana Galie Koťku, avšak píšťalky rozhodcov zostali nemé. Onedlho po faule pred Pirátskou bránkou bolo nariadené trestné strieľanie, keďže ho Baráni nepremenil, stav sa nemenil.
Od úvodu druhej tretiny začala tempo zápasu diktovať Galia, jej hráči sa dostávali do opakovaných streleckých príležitostí vďaka nesformovaným pozíciám Pirátov, z čoho vyťažili postupne štvorgólový náskok. Strelecky sa presadili Baranyai, Kučák a dvakrát Baráni. Piráti znižovali po spolupráci bratov Sabóovcov, zakončoval Patrik.
Gólový rozdiel v treťom dejstve Pirátom nedovolil hrať otvorenejšiu partiu aj keď hru zúžili na dve formácie, na súpera strieľali iba zo strednej a väčšej vzdialenosti podarilo sa im D. Sabóm (hviezda zápasu) upraviť na rozdiel dvoch gólov. Herný tlak však Gálom priniesol ďalšie navýšenie skóre, dva razy presne trafili Kán resp. Kučák, navyše arbitri znegovali avizovaný nájazd, ktorý bol odpískaný na prenikajúceho Barániho. Húževnatí Piráti ani za stavu 9:3 nezložili florbalky, po štandardke korigovali Šopoňom. Záverečné slovo mali ale opäť Gálovia, keď Baráni (hviezda zápasu) svojím štvrtým zásahom spečatil víťazstvo IBK na 10:4. IBK Galia tak po fantastickom výkone vybojovala zaslúžene titul šampióna Florbalovej hobby ligy 2023/24. Piráti boli po prehre trochu sklamaní, avšak striebro na ich hrudiach je zaslúžené.
Gratulujeme!
vyjadrenia
M. Kán (GAL): Do zápasu sme nastúpili bez viacerých hráčov ale cieľ bol jasný, obhájiť prvenstvo.
Po prvej tretine, kde stálo pri nás aj šťastie sme si povedali aby hráme svoju hru a v druhej a tretej tretine sme to urvali na svoju stranu a zaslúžene vyhrali. Súperovi ďakujem za fér zápas, a veľké vďaka patrí všetkým, kto sa stará o ligu (rozhodcovia, zapisovatelia, časomerači a fotografi). Najväčšia poklona a klobúk dole patrí Mariovi a Mirovi Hricovcom, lebo bez nich by táto liga nebola...
Mário Hric (PIR): Finálový zápas sme si chceli predovšetkým užiť, nemali sme čo stratiť i keď sme určite chceli ukázať viac, čo trochu mrzí. Ďakujeme prítomným divákom, súperovi za férovú bitku, hráči IBK ukázali jednoznačne vyššiu hernú úroveň, titul je v správnych rukách, gratulujem!
Miroslav Hric (PIR): Pred zápasom sme si verili, a keď sme videli, že náš súper prišiel na zápas bez viacerých hráčov, ešte viac nás úspech motivoval. Gálovia boli na nás, ale pripravený dobre. Spočiatku opatrnou hrou, postupne ukázali svoju silu a um. Po vyrovnanej prvej tretine sme začali pykať po štandardných a individuálnych chybách, sme inkasovali. Tentokrát nepomohlo ani zúženie kádra na dve formácie. Šťastena sa nám otočila chrbtom, nevedeli sme sa presadiť. Chalanom z IBK Gália gratulujem k zisku titulu, boli jednoznačne najlepším tímom počas celej sezóny. Za organizátorov Ďakujem všetkým zúčastneným tímom, hráčom, rozhodcom, fotografom, fanúšikom, všetkým ktorí sa dobrovoľne pričinili a prispeli ku fungovaniu celej súťaže. Za všetkých spomeniem Mateja Kána a Petra Hužvára.