zostavy

24 Heinerich (g), 12 Belička (3+1)*, 81 Ferenčík, 38 Marek Hric, 19 Mário Hric (c), 77 Miroslav Hric, 97 Mlynárik, 91 Pukač (0+1), 42 D. Sabó (1+2), 21 P. Sabó (3+4), 9 Sekereš (1+0), 16 Schmidt (1+0), 10 Šopoň
97 Homola (g), 17 Andruška (1+1)*, 69 Ďurana (2+0), 99 Hrmo (0+1), 51 Hužvár (c) (3+1), 61 Jelža, 21 Resler, 8 Sedliak (1+1), 5 Skokňa
priebeh
0:1 (4:27) Mlynárik (vlastný) - 1:1 (5:13) Schmidt (Pukač) - 1:2 (6:55) Ďurana (Sedliak)
1:3 (12:17) Andruška - 1:4 (14:41) Sedliak (Hužvár) - 1:5 (16:08) Hužvár (Hrmo) - 2:5 (22:43) Sekereš (P. Sabó)
3:5 (24:07) Belička (P. Sabó) - 4:5 (24:51) D. Sabó (Belička) - 5:5 (26:56) P. Sabó - 6:5 (27:33) Belička (P. Sabó) - 6:6 (30:16) Ďurana - 7:6 (31:16) P. Sabó (D. Sabó) - 7:7 (31:49) Hužvár - 8:7 (33:20) Belička (P. Sabó) - 9:7 (34:13) P. Sabó (D. Sabó) - 9:8 (35:24) Hužvár (Andruška)
tresty
vylúčenia 2:0, využitie 0:2
3:53 Pukač 2 min. viac hráčov na ploche, 27:31 Schmidt 2 min. viac hráčov na ploche
článok
Sobotné dopoludnie prinieslo tretie rozhodujúce stretnutie semifinálovej série medzi Pirátmi a Jokers. V kremnickom derby otvárali skóre v presilovke po vlastencovi Jokeri. Chvíľu na to bolo vyrovnané, následne sa znova presadili Jokers, ktorí v stretnutí vsadili na rýchlu a častú streľbu, z čoho pramenili i dve nastrelené konštrukcie Pirátskej bránky. V druhej tretine sa ako prvý opäť presadili Jokers, postupne po rýchlych protiútokoch viedli už 1:5, stredná časť skončila 2:5. V poslednej časti čakalo na Pirátov trojgólové manko, zredukovali svoje tri formácie na dve a v priebehu tri a pol minúty stihli znížiť stav stretnutia a dokonca ísť do jednogólového vedenia. To bolo rýchlo Jokermi zmazané, následne sa hra resp. stav presúval z jednej strany na druhú. Piráti svojou húževnatosťou išli v záverečných minútach do vedenia o dva góly, Jokers sa všemožne snažili výsledok zvrátiť, zahodili niekoľko vyložených šancí, podarilo sa im redukovať výsledok na rozdiel jedného gólu, do predĺženia sa nakoniec nešlo, keďže Piráti ubránili tesné vedenie 9:8 a zaslúžene postúpili po šiestych rokoch do Superfinále. Jokers podobne ako vlani skončili svoju púť v semifinále a berú bronz. Hviezdami zápasu J. Belička a V. Anduška, bodovo sa zaskvel aj P. Sabó či P. Hužvár.
vyjadrenia
Miroslav Hric (PIR): Od začiatku zápasu sa nám šťastena obracala chrbtom, či to bol vlastný gól, zlé striedania, za ktoré sme pykali v oslabovkách. Jokeri viditeľne prečítali našu hru z minulých zápasov,
z rýchlych prihrávok strieľali z každej situácie čo im prinášalo góly. Naopak my sme opäť hrali individualisticky, neprihrávali, neprimerane dlho držali lopty na čepeliach a keď vystrelili, tak iba do tiel súpera. Počas druhej tretiny sme sa dohodli, že musíme hru stiahnuť z troch formácií na dve. Postupne sme šťastenu priklonili na našu stranu, v rozpätí tri a pol minúty sme strhli vedenie a za dramatických situácií udržali vedenie až do konca. Ďakujeme Jokerom za krásnu sériu a fair play hru, gratulujeme k bronzu. Nášmu tímu za bojovnosť, každý z nás nechal na ihrisku čo vedel. Pome do nich, pome po zlato!
P. Hužvár (JOK): Myslím, že sme odohrali dobrý zápas. Škoda tretej tretiny, v ktorej sme stratili náskok. Súperovi gratulujem k zaslúženému postupu. A takisto ďakujem organizátorom za super sezónu.