Choď na obsah Choď na menu

Borussia Dortmund zakończyła sezon Ligi Mistrzów wygraną 5:0 z Besiktas

Borussia Dortmund zakończyła swój sezon w Lidze Mistrzów miażdżeniem 10-osobowych Besiktas, wiedząc, że nie mogą przejść do fazy pucharowej. To była bezsensowna gra z dosłownie dowolnej definicji. Żadna ze stron nie miała szans na wejście do pierwszej dwójki w grupie, a tym samym wyzwanie w rundzie pucharowej. Zwycięstwo wzmacnia graczy w Koszulka Borussia Dortmund. Dortmund ma 100% rekordu w starciu z Besiktas w europejskich rozgrywkach, wygrywając do tej pory wszystkie cztery spotkania.

Marco Rose z pewnością będzie zadowolony z reakcji jego zespołu po sobotniej porażce z Bayernem Monachium. Jude Bellingham dwukrotnie był bliski otwarcia wyniku dla gospodarzy, po czym zmienił dostawcę, aby nakarmił Donyella Malena, aby trafić do domu. Reus przekroczył kilku obrońców, aby dodać swojego drugiego, zanim rezerwowy Erling Braut Haaland strzelił dwa gole. Kibice gospodarzy w Koszulki Piłkarskie ucieszyłyby się na widok gola. Besiktas najwyraźniej nie jest zbyt dobrą drużyną, więc pomimo tego, że nawet nie wywierał zbyt dużej presji, BVB i tak zdołało ich zmiażdżyć 5-0.

Tymczasem Haaland strzelił 74 gole w 72 występach we wszystkich rozgrywkach dla Borussii Dortmund, strzelił 15 goli w zaledwie 13 meczach Ligi Mistrzów UEFA dla klubu. Jakże niezwykłe dla niego w Koszulka Borussia Dortmund. Zajęło mu zaledwie pięć minut, aby znaleźć się w tabeli wyników, z prostą głową skierowaną do domu po sprytnej akcji Nico Schulza. A on podążył za tym kolejnym w czarno-żółtym Koszulki Piłkarskie zaledwie 13 minut później.